Ulaşım Firmaları İş İlanları

Havaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Havaş İş Başvurusu, özellikle de Çukurova bölgesinde aktif olarak yapılabilmektedir. Detayları web sitemizin bu yazısında öğrenebilirsiniz.

Havaş, TAV Havalimanları Holding’e bağlı bir kuruluştur. TAV ile birlikte 1997 yılında faaliyete geçmiştir. Şirketin ve kurumun faaliyete geçişi ise, Bilkent Vakfı’nın Atatürk Havalimanı Dış Hatlar ihalesini kazanması ile başlamıştır.

Şirket, genel olarak havaalanı ile ilgili her türlü kapsamda faaliyettedir. Birçok noktada Havaş birimleri çalışır ve havalimanının bakımını üstlenir. Ancak Havaş iş başvuruları genellikle yolcu karşılama üniteleri için açılmaktadır.

2023 Yılı Havaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Siz de yolcu hizmetleri alanında Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından bir tanesinde çalışmak istiyorsanız, Havaş iş başvurusu yapabilir ve burada işe girebilirsiniz. İşe girerken bilmeniz gereken tüm detaylardan web sitemizin bu yazısında sizlere bahsedeceğiz.

Havaş iş başvurusu için açık olan ilanlar genellikle, yolcu hizmetleri memuru görevi için sıklıkla açılmaktadır. Bu işe giren kişiler, yolcunun havalimanına girdiği andan itibaren danışmanlık yaparlar. Yolcu hizmetleri memurunun görevleri şunlardır:

 • Yolcu malzemelerinin kontrolünü eksiksiz bir şekilde yapmak (Bagajlar, bilet ve pasaportlar)
 • Uçağın indiği bölgede yolcuları karşılamak, pasaportlarını kontrol ederek onları doğru yere yönlendirmek
 • Yolcunun bagajı ile ilgili ortaya çıkabilecek olası problemlerde çözümler üretmek

Yukarıdaki maddelerimizden de anlayabileceğiniz üzere, genel olarak Havaş iş başvurusu sonrasında yolcular ile ilgilenmeniz gerekmektedir. İnsanlara hizmet veren ve direkt olarak temasa geçen her meslekte olduğu gibi, bu meslekte de iletişim becerilerinizin iyi olması gerekmektedir.

Firmanın açmış olduğu iş ilanlarında, genellikle aradığı nitelikler şunlardır:

 • Firmaya iş başvurusu yapan erkek bireylerin askerlik görevlerini tamamlamış olması veyahut da 2 yıl boyunca tecilli olması
 • İnsan ilişkilerinde ve genel olarak iletişimde başarılı olması. Güler yüzlü ve pozitif bir şekilde insanlar ile muhatap olabilmesi
 • Yoğun tempoya ayak uydurabilmesi
 • Takım çalışmasında başarılı olması
 • Vardiyalı bir şekilde çalışabilmesi
 • Öğrenme ve değişim konusunda açık bir insan olması. Çeşitli sorunlar ile karşılaştığında bu olaylara çözüm odaklı bir şekilde yaklaşabilmesi
 • Lise veyahut da daha yüksek bir eğitime sahip olması
 • İngilizce konuşabilmesi (Üçüncü ve dördüncü yabancı diller, işe alınma şansınızı artıracaktır.)
 • Müşteri memnuniyetini her şeyden ön planda tutuyor olması

İnternet Üzerinden Havaş Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Birçok firmada olduğu gibi Havaş İş Başvurusu için de firmanın resmi web sitesini kullanabilirsiniz. “İnsan Kaynakları” sekmesine giriş yapıp online bir şekilde formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Havaş İş Başvurusu Formu

Havaş İş Başvurusu Formu da yine resmi web sitesinde yer almaktadır. Yazımızın sonunda bulunan linke tıklayarak direkt olarak başvuru formunun olduğu sayfaya gidebilirsiniz. Gerçek bilgileriniz ile başvurmayı, aktif olarak kullandığınız iletişim bilgilerinizi eklemeyi unutmayın. Bu şekilde sonuçlar için sizler ile çok daha kolay bir şekilde iletişime geçilecektir.

Web sitemizin bu yazısında sizler için Havaş’a iş başvurusu nasıl yapılacağından bahsettik. İş başvurusu süreciniz ile ilgili deneyimlerinizi yorumlar bölümünden bizler ile paylaşabilir ve diğer okurlarımıza da destek olabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize iyi bakın!

Havaş İş Başvurusu Formu 

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu