Market İş İlanları

Çağdaş Market İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çağdaş Market İş Başvurusu, özellikle de Part-time iş arayan kişiler tarafından tercih edilen zincir marketlerin başında gelir.

Ülkemizin hemen her sokağında, uygun fiyatlı perakende satış yapan marketler bulunmaktadır. Çağdaş Market, BİM, ŞOK ve A-101 ilk akla gelen zincir marketlerdir.

Çağdaş Market, özellikle de diğer marketlere gelen iş başvurusu sayısı çok olduğu için, daha çok tercih edilmektedir. İş arayanlar için güzel fırsatlar bulunmaktadır. Çağdaş Market İş Başvurusu için işe alım şartları şu şekildedir:

 • Mağazacılık mesleğini benimsemiş ve bu alanda kariyer yapmak isteyen,
 • Üniversite veyahut da yüksek okul mezunu,
 • Ürün yönetimi, mağaza düzeni ve personel ilişkileri konusunda tecrübe sahibi,
 • Askerlik görevini yerine getirmiş,

Bu niteliklere sahip olan kişiler Çağdaş Market İş Başvurusu yapmaya hak kazanırlar. İlk etapta bu nitelikler sizlere yeter, ancak tam anlamı ile işe girmeyi başarmak için; etkili iletişim sahibi olmalı, güler yüzlü olmalı ve İK personellerini ikna etmelisiniz.

Çağdaş Market Ne Kadar Maaş Veriyor?

Birçok zincir markette olduğu gibi Çağdaş Market maaşları da asgari ücretten başlamaktadır. Kıdeme göre zam alınması mümkündür. Ancak bir mağazadaki çalışanların maaşları arasındaki makas oldukça dardır.

Market İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR, market iş başvuruları yapmak için ideal aracıdır. İskur.gov.tr adresinden kayıt oluşturabilir ve birçok zincir marketin açık pozisyonlarına iş için başvuru yapabilirsiniz. Kabul edilmeniz ya da mülakat hakkı kazanmanız durumunda marketler sizler ile iletişime geçecektir.

Çağdaş Market Maaşları Ne Zaman Yatıyor?

Çağdaş Market’te maaşlar ayın birinde hesaplanır. Yine aynı gün içerisinde hesaplar kesilir. Ancak hesaplara para yatması ayın 5’ine kadar sürebilmektedir.

Çağdaş Kart Ne İşe Yarar?

Çağdaş Kart, müşterilerin ve çalışanların kullanması için verilmiş bir çek kartıdır. Daha önce yapılan alışverişler, çalışanlar için primler ve güncel kampanyalar sayesinde çek kazanabilir; kazandığınız çekleri Çağdaş Marketlerde harcayabilirsiniz.

Ankara’da Kaç Tane Çağdaş Market Var?

Ankara’da toplamda 88 tane Çağdaş Market şubesi bulunmaktadır. Söz konusu marketlerin ilçelere göre dağılımı şu şekildedir:

 • 5 Eryaman Şubesi
 • 7 Batıkent Şubesi
 • 6 Mamak Şubesi
 • 4 Yenimahalle Şubesi
 • 3 Gölbaşı Şubesi
 • 3 Keçiören Şubesi
 • 2 Sincan Şubesi
 • 36 Çankaya Şubesi
 • 12 Ümitköy Şubesi
 • 9 Kızılay Şubesi

Çağdaş Market Ne Zaman Kuruldu?

Resmi adı ile Yeni Çağdaş İhtiyaç ve Gıda Maddeleri İnşaat Ticaret Limited Şirketi, 1996 yılının temmuz ayının 16. Gününde kurulmuştur. Merkezi Ankara Macunköy olarak bilinmektedir.

Kasiyerler Ne Kadar Maaş Alıyor?

Kasiyer maaşları genellikle asgari ücretten başlamaktadır. Ancak firmadan firmaya, deneyimden deneyime bu maaşın arttığı görülmektedir. 2023 yılının ilk yarısındaki verilere göre ortalama kasiyer maaşları 14 bin 410 liradır.

Market Çalışanları Kaç Saat Çalışır?

Market çalışanları haftanın 6 günü çalışmaktadır. Genellikle değişen giriş ve çıkış saatleri olsa da tam zamanlı çalışan market görevlileri haftada 45 saat kadar mesai yapmaktadır. Bu, azami mesai saatidir. Daha az süreler ile çalışan görevliler de vardır.

Çağdaş Market Sahibi Kim?

Çağdaş Holding bünyesinde yer alan Çağdaş Market’in sahibi ve CEO’su Çağdaş Çağlar olarak bilinmektedir. Cagdasholding.com web sitesinden kendisi ve şirketi hakkında detaylı bilgi edinmek mümkündür.

Çağdaş Holding Nereli?

Çağdaş Holding’in kurulma noktası İstanbul’dur. Market olarak da bilinen bu holdingin marketler merkezi ise Ankara’da bulunmaktadır. Tabii ki “Market” sektörü, holdingin altında yer aldığı için asıl merkezi İstanbul demek daha doğrudur.

Çağdaş İnşaat Sahibi Kim?

Çağdaş İnşaat, Çağdaş Holding bünyesinde yer almaktadır. Yüksel Çağlar tarafından yönetilmektedir. Yine holding ve inşaat firmasının sahibi de Yüksel Çağlar olarak bilinmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu