Fabrika ve Sanayiler

Bitlis İplik Fabrikası İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis İplik Fabrikası iş başvurusu, özellikle de fabrikanın açılışı yaklaştığından beri popüler bir yönelim olarak karşımıza çıkmaktadır. İş başvurusu yapmak isteyen kişiler, web sitemizin bu yazısında; nasıl başvuru yapabileceğine dair detayları öğrenebilirler.

Bitlik İplik Fabrikası İş Başvurusu Ne Zaman Başlıyor?

Bitlis İplik Fabrikası, şehrin Tatvan ilçesine kurulacaktır. “Rahvan” ismi ile bilinen bölgeye kurulacak olan fabrika, ilk etapta 36 bin 500 metrekarelik bir alan kaplamaktadır. Zamanla kurulacak olan tesisler ile birlikte bu alanın büyümesi beklenmektedir.

Fabrika, 2023 yılı itibariyle faaliyete geçecektir. Ayrıca bu açılış ile birlikte bin kişiye yakın istihdam sağlaması beklenmektedir. Bu atılım ile, Bitlis’in en büyük üretim tesisi; iplik fabrikası olacaktır.

Bin kişinin tam randımanlı bir şekilde çalışacağı fabrikada, 35 bin ton iplik üretim kapasitesi hedeflenmektedir. Yıllık ortalamanın ise 11 bin 500 tonun üzerinde olması beklenmektedir.

Fabrikanın açılışından itibaren, burada çalışmak isteyen kişiler; online olarak başvuru yapabilecektir. İşe alınacak olan kişilerin, en azından ortaokul mezunu olması gerekmektedir. Bitlis’te yaşama zorunluluğu ise bulunmamaktadır. Şehirde yaşayan ve yaşamayı planlayan kişiler iş başvurusunda bulunabilecektir.

İş ilanlarının açılıp açılmadığı bilgisi, aşağıdaki linkten takip etmeniz mümkündür.

https://www.kariyer.net/firma-profil/eren-holding-1634-6955

Eren Holding bünyesine ait diğer iletişim bilgileri ise şunlardır:

Adres: Ataşehir Bulvarı, Metropol İstanbul, C-2 Blok, 34758, İstanbul

Telefon: 0 (216) 606 37 37

Web: https://www.erenholding.com.tr/

Bitlis İplik Fabrikası Maaşları

İplik makinesi operatörü maaşları, günümüzde skalası en dar maaşlardan bir tanesidir. Maaşlar asgari ücretten başlamaktadır. Diğer bir deyiş ile 9 bin 100 liradan maaşlar başlar. Ortalama maaşlar 11 bin 500 lira iken, alınan en yüksek ücret ise 15 bin lira olarak bilinmektedir.

Bu maaşlar düşük görünse de yapılan iş pek bir nitelik gerektirmemektedir. Mavi yaka sınıfı göz önünde bulundurulduğunda, Bitlis İplik Fabrikasında verilen maaşlar ortalama kabul edilmektedir.

Bitlis İplik Fabrikasında çalışan bir diğer işçi grubu ise akrilik iplik üretim işçisidir. Bu kişiler, fabrika makinelerinin takibi ve yönetimi ile ilgilenmektedirler. Ortalama maaşları ise, iplik makinesi operatörü maaşlarından daha düşüktür. Maaşlar ortalama olarak 9 bin 653 liradır. En yüksek maaş ise 11 bin olarak bilinmektedir.

Akrilik iplik üretim işçisi olmak için İŞKUR üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru linkine tıklayarak, açık olan ilanları sıralamanız mümkündür.

Web sitemizin bu yazısında, Bitlis İplik Fabrikası İş Başvurusu hakkındaki güncel bilgileri sizler ile paylaştık. Konu ile ilgili soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu