Fabrika ve Sanayiler

2023 Yılı SASA İş Başvurusu Yapma Rehberi

Borsadaki kazançları ile dikkatleri üzerine çeken SASA iş başvurusu nasıl yapılacağına dair güncel bilgileri web sitemizin bu yazısında topladık. Başvuru öncesinde okuyarak, işe alınma şansınızı artırabilirsiniz.

Yatırımcıların yakından tanıdığı SASA şirketi, polyester elyaf ve polyester bazlı polimerler üretmektedir. Bu alanlarda, dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesidir. Birçok sektörde kullanılan bu hammaddelerin, tasarımından üretimine; üretiminden dağıtımına kadar olan bütün işlemler şirketin bünyesinde yapılmaktadır.

Şirket, Sabancı Holding tarafından 2004 yılında satın alınmıştır. Bu satın alma ile birlikte şirket adı ADVANSA halini almıştır.

SASA İş Başvurusu

Ülkemizdeki çoğu firma, çalışan haklarını göz ardı eder. Ancak başarılı firmaların ortak özelliği, çalışanları için kaliteli iş fırsatları sunmasıdır. Kariyerde ilerleme yollarını çalışanlarının önüne seren bu firmalar hem çalışanlarını mutlu eder hem de şirketlerinin büyümesini sağlar.

SASA Holding de birçok kişi için harika bir iş imkanı sunmaktadır. Bu imkanlardan yararlanmak isteyen kişiler, SASA iş başvurusu yaparak şirketin bünyesinde çalışma imkanlarından yararlanabilirler.

Başvuru yapmak için, SASA Holding kariyer sayfası kullanılabilir. Resmi web sitesine geldikten sonra, kariyer sayfasına gelinmelidir. Gerekli bilgiler girilmeli ve SASA İş Başvurusu tamamlanmalıdır.

SASA’da Ne İş Yapılıyor?

SASA, Türkiye’nin önde gelen polyester elyaf ve filament üreticilerinden biridir. Şirketin ürünleri giyim, mobilya, ev tekstili ve otomotiv endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Günümüzde SASA’da Kaç Kişi Çalışıyor?

SASA, Adana, İstanbul ve Mersin’de bulunan üretim fabrikalarında yaklaşık 5.000 çalışanı istihdam etmektedir.

2023’te SASA Kime Satıldı?

2023 yılında gerçekleşen satın alma işlemi sonrasında, SASA Sanko Holding bünyesine dahil olmuştur. Bu satın alma işlemi, polyester sektöründe Türkiye’deki en büyük birleşme olarak kaydedilmiştir.

Holding Olarak SASA’nın Açılımı Nedir?

SASA, geçmişte “Sakarya Pamuklu Sanayii A.Ş.” adıyla pamuk ipliği üretimi yapmıştır. Ancak daha sonra polyester üretimine geçiş yaparak bugünkü halini almıştır.

İSO 500 Listesinde SASA Dünya’da Kaçıncı Sırada?

ISO 500 listesinde yer alan SASA, dünya çapındaki en büyük 100 polyester üreticisi arasında yer almaktadır.

SASA Genel Müdürü Kimdir?

Şahin Öner, SASA’nın Genel Müdürü’dür ve şirkette uzun yıllardır yöneticilik yapmaktadır.

SASA Neyin Hissesidir?

2023 yılında gerçekleşen satın alma işlemi sonrasında, SASA Sanko Holding bünyesine dahil olmuştur. Bu satın alma işlemi, polyester sektöründe Türkiye’deki en büyük birleşme olarak kaydedilmiştir.

Web sitemizin bu yazısında, sizler için SASA iş başvurusu ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri paylaştık. SASA iş başvurusu ile ilgili deneyimlerinizi ve sorularınızı yorumlar bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu