Otomotiv Firmaları

TEMSA İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEMSA İş Başvurusu, 1968 yılında kurulmuş ve köklü bir şirkette çalışmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

TEMSA, 1968 yılında Adana’da kurulmuştur. 1987 yılında seri üretime geçen şirket, 510 bin metrekarelik üretim tesisine sahiptir. Şirketin yıllık üretim kapasitesi 10 binin üzerindedir. Üretim yapılan araçlar otobüs, midibüs ve hafif kamyonlardır.

Şirketin misyonu, insanların çok daha keyifli yolculuklar yapmasıdır. Bu amaç için akıllı araçlar üretmektedir. Yine üretim sırasında mobilite çözümleri sunar. Bir nevi teknoloji şirketidir. Şirketin hedefi de dünyanın bir numaralı mobilite şirketi olmaktır. Hedefleri doğrultusunda, müşteri memnuniyetini birinci sırada tutar.

Şirketin bir numaralı hedeflerinden bir tanesi de inovasyon yolu ile üretim hatlarını geliştirmektir. TEMSA yalnızca ülkemizde değil, dünyanın birçok noktasında da satış yapmaktadır. ABD, İngiltere, İtalya, Almanya ve Fransa bu ülkelerin başında gelmektedir. Bir otomobil şirketine kıyasla geniş bir alanda üretim yapan şirketin, müşterilerin sorunlarını çözmek için birçok farklı meslek dalından çalışana ihtiyacı bulunmaktadır.

TEMSA’nın son zamanlardaki iş ağırlığı, elektrikli otobüslerdir. Ayrıca bu alanda, dünyanın ilk otobüs üretici şirketlerinden bir tanesidir. Avenue Electron ve MD9 electriCİTY an itibari ile üretilen otobüslerden en popüler iki tanesidir. 2 modelin de 2023 yılı itibariyle yollarda olması beklenmektedir.

Şirketin çalışma misyonlarından bir tanesi de çevreyi korumaktır. Birçok büyük ölçekli şirketin aksine, gezegenimize ve etrafımızdaki doğal güzelliklere zarar vermez. Karbon salınımını azaltmaya yönelik hamleler yapar.

TEMSA İş Başvurusu

TEMSA iş başvurusu, genel ya da niş bir şekilde yapılabilir. Genel başvuru için şirketin insan kaynakları sayfası kullanılmalıdır. Bu sayfa üzerinden CV gönderip, şirkette size ihtiyaç olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İkinci bir seçenek olarak ise, direkt olarak açık pozisyonlara TEMSA iş başvurusu yapabilirsiniz.

İş başvurusu yapmadan önce, şirketin önem verdiği departmanları inceleyebilirsiniz. Bunun için, son 3 aylık verilerimizi incelemenizi sizlere tavsiye ediyoruz.

  • Üretim ve İmalat – 25 bin kişi
  • Satış – 12 bin kişi
  • Bakım ve Onarım – 11 bin kişi
  • Kalite ve ARGE – 7 bin kişi

Ayrıca şirkette çalışan kişilerin, mezun oldukları bölümler şunlardır:

  • Makine Mühendisliği – 16 bin
  • İşletme – 12 bin kişi
  • Otomotiv (MYO) – 9 bin kişi
  • Endüstri Mühendisliği – 8 bin kişi

Şirket çalışanlarının büyük bir bölümünü erkekler oluşturmaktadır. TEMSA çalışanları cinsiyet dağılımı %74 erkek ve %26 kadındır. Özellikle de mühendisliğin ön plana çıktığı şirketlerde bu oran çok normal karşılanmaktadır.

Eğitim düzeyi olarak ise, en düşük eğitim seviyesi lisedir. Teknik lise mezunu birçok isim TEMSA iş başvurusu ile şirkete alınmıştır. 70 bin kadar kişi lise mezunudur. Üniversite mezunu sayısı ise 90 bindir. Ön lisans ve yüksek lisans mezunu çalışanların toplamı ise 60 binden fazladır.

Web sitemizin bu yazısında TEMSA iş başvurusu ile ilgili bilmeniz gereken tüm bilgileri sizlere aktardık. İş başvurusu sürecinde okurlarımızın neler yaşadığını öğrenmek için yazımızın yorumlar bölümüne göz atabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize iyi bakın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu